Kapadokya Günübirlik Kültür Turu-2

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kapadokya Günübirlik Kültür Turu-2

, Nevşehir Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Günlük Tur & Aktivite
 • Alt Kategori :
  Günübirlik Eğlence, Kültür Turu, Macera, Yürüyüş
 • Süre :
  Günübirlik

Kapadokya bölgesinin keşfine hazır olun?

250.00 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kapadokya Günübirlik Kültür Turu-2 Kalkış: Nevşehir Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
Bilet-1
Kapadokya Bölgesinde Günübirlik Kültür Gezisi
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
28/03/2020-31/03/2020
250.00 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • Transfer,
 • Sigorta,
 • Müze Giriş Ücreti,
 • Öğle Yemeği,
 • Rehberlik.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Aktivite esnasında alınan içecekler.

Tur Programı:

Saat 09:30 – 09:45 arası rehberimiz ve aracımız eşliğinde kaldığınız otelden alınırsınız.

Uçhisar Kalesi: İlk durak noktamız muazzam bir manzaraya sahip, koni şeklindeki kaya şekillerinin çevrelediği Uçhisar Kalesi. Kapadokya’nın muhteşem manzarası milyonlarca yıl önce faal olan volkanik dağların patlamaları sonucu ortaya çıkan ve daha sonra katılaşan lav akıntılarının, kül ve tüflerin şekil almasıyla bugün ki halini almıştır. Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesinden uzun yıllar süre gelerek Kapadokya‘ya şeklini vermiş erozyonun sonuçlarını gözlemleyebilirsiniz. Burada geçirdiğimiz yaklaşık yarım saatlik süre içerisinde önce Kapadokya ve Kapadokya’nın oluşumu hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Daha sonra verilen fotoğraf molasının ardından turumuza hız kesmeden devam ediyoruz.

Göreme Açık Hava Müzesi: Uçhisar Kalesi’nin ardından durağımız Göreme Açık Hava Müzesi. Burası Ortodoks rahipler tarafından taşların içine oyularak yapılmış antik kiliselerden oluşan bir kompleks yapı olmasıyla Kapadokya’da ki en popüler ziyaret noktalarından birisidir. Müzenin içinde çok iyi korunmuş ve çok güzel freskleri ile 9 mağara kilise vardır. Binlerce yıl önce bölgede yaşayan Hristiyanlar kayaları oyarak buraya rahip makam odaları, evleri, yemekhaneleri, dini okulları ile uzun bir manastır kompleksi inşa etmişler. Göreme Açık Hava Müzesi ziyaretimizin ardından yerel bir restoranda öğle yemeği alıyoruz.

Avanos: Öğle yemeği molamızın ardından turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sıradaki durağımız eski zamanlarda Venessa ismiyle anılan eski bir kasaba olan Avanos. Türkiye’nin en uzun akarsuyu olan Kızılırmak Nehri şehrin ortasından geçerek şehri ikiye ayırır. Avanos‘un en ünlü tarihsel özelliği hâlâ ilgi gören ve önde gelen sanatlardan birisi olan çanak-çömlek üretiminin merkezi olmasıdır. İlçedeki seramik ticareti ve sayısız çanak-çömlek atölyesinin tarihi Hititlere kadar dayanır. Çanak-çömlek yapımında kullanılan kırmızı çamur Kızılırmak Nehrinden temin edilmektedir.

Burada uzunca yıllar babadan oğula veya ustadan çırağa aktıralarak günümüze kadar ulaşmış, ilkel ayakla çevrilen çanak-çömlek mekanizmasını ve bu alette nasıl çanak-çömlek yapıldığını izliyorsunuz ve yapım hakkında bilgi alıyorsunuz. Daha sonra dileyenler ustalarında yardımı ile kendileri de bu sanatı deneyebilirler.

Paşabağları: Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşiş Vadisi). Burası üç başlı peri bacalarını görebileceğimiz en iyi yerdir. Ayrıca, burada baştan sona Kapadokya’nın oluşumunu kolayca anlayabilirsiniz.

Devrent Vadisi: Paşabağ ziyaretimizi sonlandırdıktan sonra diğer bir ismi Hayal Vadisi olan Devrent Vadisi‘ne gidiyoruz. Devrent Vadisi birbirinden farklı şekillerde birçok kaya formasyonunun bulunduğu bir vadidir. Kaya şekillerini hayal gücünüze göre istediğiniz şekilde yorumlayabilirsiniz. En çok benzetilen şekiller arasında deve, yılan, fok balığı ve yunus vardır. Burada geçirdiğimiz sürenin ardından turumuza Ürgüp ile devam edeceğiz.

Ürgüp – Üç Güzeller: Son durağımız olan Ürgüp‘de bölgede üretilen üzümlerle yapılan bölgeye özgü şarapları test etmek için bir şarap mağazasını ve Kapadokya’nın simgesi olan Ürgüp Üç Güzeller‘i ziyaret ediyoruz. Otelimize dönüş saati 16:00 - 17:00 arasıdır.

Ulaşım

Ürgüp, Göreme ve Avanos bölgesinde bulunan otellerden transfer imkanı mevcuttur.

Vizyonumuz Türkiye’ye alışılagelmiş turist profiline ek olarak Kanada, Japonya ,Çin gibi ülkelerden turist akışı sağlayarak ülkemizin yurtdışında tanıtımını en başarılı şekilde yapmaktır.

Sorularınız mı var?

 • +90 545 616 79 29
 • +90 536 742 13 59
info@ekstremtatil.com
Visa Mastercard