Kapadokya Günübirlik Kültür Turu-1

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kapadokya Günübirlik Kültür Turu-1

, Nevşehir Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Günlük Tur & Aktivite
 • Alt Kategori :
  Günübirlik Eğlence, Kültür Turu, Macera, Yürüyüş
 • Süre :
  Günübirlik

Profesyonel rehber eşliğinde Kapadokya bölgesini günübirlik keşfe çıkıyoruz.

250.00 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kapadokya Günübirlik Kültür Turu-1 Kalkış: Nevşehir Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
Kültür-1
Kapadokya Bölgesinde Günübirlik Kültür Gezisi
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
28/03/2020-31/03/2020
250.00 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • Transfer,
 • Sigorta,
 • Müze Giriş Ücreti,
 • Öğle Yemeği,
 • Rehberlik.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Aktivite esnasında alınan içecekler.

 Günübirlik Kültür Turu:

Saat 09:30 – 09:45 arası rehberimiz ve aracımız eşliğinde kaldığınız otelden alınırsınız. Otelden alındıktan hemen sonra ilk durağımız Göreme Panorama Seyir Noktası.

Göreme Panorama: Göreme‘nin tepesinde Göreme‘yi ayaklarınızın altına alacak, muhteşem manzaraya sahip bir nokta. Göreme’deki katılaşmış lav akıntıları, kül ve tüf taşları Neojen Dönemine dayanmaktadır. Binlerce yıllık süre gelmiş erozyon sonucu bu alan bugün ki nefes kesici görünümüne kavuşmuştur. Peri bacaları ise bu güzel manzaraya ayrı bir renk çeşitliliği katmıştır. Burada rehberiniz size Kapadokya ve Kapadokya’nın oluşumu hakkında bilgiler verecek.

Verilen fotoğraf molasının ardından programa yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Derinkuyu Yeraltı Şehri ile devam edilir.

Derinkuyu Yeraltı Şehri: Derinkuyu Yeraltı Şehri yukarıdan aşağıya 8 farklı katmanı (12 katmanı vardır fakat sadece 8 tanesi ziyarete açıktır) ve 85 metre derinliği ile Kapadokya‘nın en büyük yeraltı şehridir. Yeraltı şehrinin 1. katmanının içinde kullanışlı odalar bulunmuştur. (ahır, mahzen, depolama odaları, yemekhane, kilise, şarap imalathanelesi vb.) Bunlardan ayrı olarak 2. katmanda, çalışma odalarının sol tarafından başlayan, varil kubbeli tavanı ile büyük bir misyoner okulu odası bulunmuştur. 3. ve 4. katmanlardan ileriye ve aşağıya doğru, daha aşağı katmanlardaki haç planlı kiliselere ulaşan merdivenler vardır. 55 metrelik havalandırma boşluğu ayrıca zaman zaman su kuyusu olarak kullanılmıştır. Bazı katmanların saldırılar sırasında korunmak amacıyla yüzeye ulaşımı yoktur. Derinkuyu Yeraltı Şehri turistlerin ziyaretine 1965 yılında açılmıştır. Burada rehberimiz her katmanda size bilgiler verecektir. Derinkuyu Yeraltı Şehri‘nin ardından bir sonraki durağımız Kapadokya‘nın en büyük vadisi Ihlara Vadisi.

Ihlara Vadisi – 3 km. Yürüyüş: Ihlara Vadisi bölgenin en uzun ve en derin yani en büyük kanyonudur. Yaklaşık 300 basamaklı bir merdiven vasıtasıyla vadinin içine inilir. İlk hristiyanlar kayadan evlerini ve tapınaklarını Ihlara Vadisi‘nin içindeki peri bacalarını oyarak Melendiz Nehri‘nin yakınlarında inşa etmişlerdir. Melendiz Nehri Hasan Dağı‘ndan çıkarak vadinin ortasından akar. Ihlara Vadisi yürüyüşümüz esnasında vadinin içindeki önemli kiliseler ziyaret edilir. Bu kiliseler tarihini çok iyi korumuş kiliselerdir. Rehberiniz size kiliseler ve kiliselerdeki duvar resimleri olan freskleri hakkında bilgiler verecektir. Doğal bir yaşamın içinde yaklaşık 90 dk'lık yürüyüşün ardından vadinin kalbindeki Belisırma Köyü‘ne varılır. Burada öğle yemeği alınır. Öğle yemeğinin ardından turumuz kaldığı yerden Selime Manastırı ile devam eder.

Selime Manastırı: Selime Manastırı muazzam bir mutfağı, yükselen peri bacaları ve müthiş iç ve dış manzarısı ile şaşırtıcı bir yapıya sahiptir. Bazı şehir efsanelerince Starwars’ın birkaç bölümünün burada çekilmek istendiği zamanının Turizm Bakanlığı’nın buna izin vermediği söylenir. Selime Manastırı yapının etrafından dolanan bir tünelle ulaşılan kilisesi, ahırları ve diğer birçok ilkel yaşam buluntuları ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir nokta.Burada yine rehberimiz bilgiler veriyor. Fotoğraf molamızında ardında programımız yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından Güvercinlik Vadisi ziyareti ile devam ediyor.

Güvercinlik Vadisi: Uçhisar‘dan Göreme‘ye kadar uzanan bu vadinin Uçhisar‘da ki tepeden manzara alanına gidilir. Buradan vadinin Göreme‘ye uzanan muhteşem manzarası izlenirken vadinin içindeki yamaçlara oyulmuş yüzlerce güvercin evlerini gözlemleyebilirsiniz. Eski zamanlarda bölgede yaşamını sürdüren yerli halk vadinin içindeki tarlalarda bu güvercinlerin gübrelerinden faydalanmak amacıyla güvercin evlerini inşa etmişler. Güvercinler uzunca bir süre çok verimli bir gübre aracı olarak kullanılmış. Buradan hemen karşıdaki Onyx Değerli Taş Atölyesi‘ne gidilir ve turumuz saat 18:00 – 18:30 civarı son bulur. Turumuz sonlandıktan sonra tekrar kaldığınız otellere bırakılırsınız.

Ulaşım

Ürgüp, Göreme ve Avanos bölgesinde bulunan otellerden transfer imkanı mevcuttur.

Vizyonumuz Türkiye’ye alışılagelmiş turist profiline ek olarak Kanada, Japonya ,Çin gibi ülkelerden turist akışı sağlayarak ülkemizin yurtdışında tanıtımını en başarılı şekilde yapmaktır.

Sorularınız mı var?

 • +90 545 616 79 29
 • +90 536 742 13 59
info@ekstremtatil.com
Visa Mastercard