Kapadokya Kültür

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kapadokya Kültür

, Nevşehir Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  3 gece 4 gün
 • Alt Kategori :
  Konaklama, Kültür Turu, Macera, Yürüyüş
 • Süre :
  4 Gün

Kapadokya bölgesinin tarihine ve kültürüne doyacaksınız.

1,450.00 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kapadokya Kültür Kalkış: Nevşehir Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder
Standart Manzaralı Oda
Std Oda + Kültür Turları
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
28/03/2020-31/03/2020
1,575.00 TL
Standart Oda
Standart Oda + Kültür Turları
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
28/03/2020-31/03/2020
1,450.00 TL
Balayı Odası
Balayı Odası + Kültür Turları
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
28/03/2020-31/03/2020
2,350.00 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 1. Konaklama: Butik Otelde 3 gece 4 gün oda kahvaltı konaklama.
 2. Ürgüp ya da Avanos otogarına gelen misafirlerimizin otel transferleri.
 3. Kültür Turları:
 • Transferler,
 • Sigortalar,
 • Müze Giriş Ücretleri,
 • Öğle Yemekleri,
 • Rehberlik.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Otelde ve aktivite esnasında alınan içecekler.
 • Havalimanı transferi.

Butik Otelimiz: 

Tesis Göreme Milli Parkı sınırları içerisinde yer alır ve Göreme Kasabası'na sadece 5 dakikalık bir mesafededir. Kayseri Havaalanı'na 78 km mesafededir. (Nevşehir havalimanı Aralık ayına kadar bakımdan dolayı kapalıdır.)

Nevşehir'in Uçhisar Kasabası'nda bulunan, geniş bir Kapadokya manzarasına hakim, 3 standart, 1 standart manzaralı, 1 aile suiti, 1 balayı suitine sahip şirin bir konaklama işletmesidir. 

 • Otelin her odasında LCD ekran televizyonlar vardır. Yerel, ulusal ve uluslararası birçok kanalı izleyebilme olanağı sağlar.
 • Banyolarda saç kurutma makinesi ve günlük temiz havlular bulunur.
 • Odalarda sigara içilmez.
 • Ücretsiz wifi hizmeti sağlanır.
 • Isıtma
 • Teras
 • Ücretsiz otopark

1. Gün: Uçhisarda bulunan mağara otelimize giriş işlemleri, tanışma ve program hakkında bilgilendirme. İlk günü misafirlerimiz dinlenebilir ya da Uçhisar bölgesini gezebilirler.

2. Gün Kültür Turu:

Kahvaltımızdan sonra saat 09:30 – 09:45 arası rehberimiz ve aracımız eşliğinde kaldığınız otelden alınırsınız. Otelden alındıktan hemen sonra ilk durağımız Göreme Panorama Seyir Noktası.

Göreme Panorama: Göreme‘nin tepesinde Göreme‘yi ayaklarınızın altına alacak, muhteşem manzaraya sahip bir nokta. Göreme’deki katılaşmış lav akıntıları, kül ve tüf taşları Neojen Dönemine dayanmaktadır. Binlerce yıllık süre gelmiş erozyon sonucu bu alan bugün ki nefes kesici görünümüne kavuşmuştur. Peri bacaları ise bu güzel manzaraya ayrı bir renk çeşitliliği katmıştır. Burada rehberiniz size Kapadokya ve Kapadokya’nın oluşumu hakkında bilgiler verecek.

Verilen fotoğraf molasının ardından programa yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Derinkuyu Yeraltı Şehri ile devam edilir.

Derinkuyu Yeraltı Şehri: Derinkuyu Yeraltı Şehri yukarıdan aşağıya 8 farklı katmanı (12 katmanı vardır fakat sadece 8 tanesi ziyarete açıktır) ve 85 metre derinliği ile Kapadokya‘nın en büyük yeraltı şehridir. Yeraltı şehrinin 1. katmanının içinde kullanışlı odalar bulunmuştur. (ahır, mahzen, depolama odaları, yemekhane, kilise, şarap imalathanelesi vb.) Bunlardan ayrı olarak 2. katmanda, çalışma odalarının sol tarafından başlayan, varil kubbeli tavanı ile büyük bir misyoner okulu odası bulunmuştur. 3. ve 4. katmanlardan ileriye ve aşağıya doğru, daha aşağı katmanlardaki haç planlı kiliselere ulaşan merdivenler vardır. 55 metrelik havalandırma boşluğu ayrıca zaman zaman su kuyusu olarak kullanılmıştır. Bazı katmanların saldırılar sırasında korunmak amacıyla yüzeye ulaşımı yoktur. Derinkuyu Yeraltı Şehri turistlerin ziyaretine 1965 yılında açılmıştır. Burada rehberimiz her katmanda size bilgiler verecektir. Derinkuyu Yeraltı Şehri‘nin ardından bir sonraki durağımız Kapadokya‘nın en büyük vadisi Ihlara Vadisi.

Ihlara Vadisi – 3 km. Yürüyüş: Ihlara Vadisi bölgenin en uzun ve en derin yani en büyük kanyonudur. Yaklaşık 300 basamaklı bir merdiven vasıtasıyla vadinin içine inilir. İlk hristiyanlar kayadan evlerini ve tapınaklarını Ihlara Vadisi‘nin içindeki peri bacalarını oyarak Melendiz Nehri‘nin yakınlarında inşa etmişlerdir. Melendiz Nehri Hasan Dağı‘ndan çıkarak vadinin ortasından akar. Ihlara Vadisi yürüyüşümüz esnasında vadinin içindeki önemli kiliseler ziyaret edilir. Bu kiliseler tarihini çok iyi korumuş kiliselerdir. Rehberiniz size kiliseler ve kiliselerdeki duvar resimleri olan freskleri hakkında bilgiler verecektir. Doğal bir yaşamın içinde yaklaşık 90 dk'lık yürüyüşün ardından vadinin kalbindeki Belisırma Köyü‘ne varılır. Burada öğle yemeği alınır. Öğle yemeğinin ardından turumuz kaldığı yerden Selime Manastırı ile devam eder.

Selime Manastırı: Selime Manastırı muazzam bir mutfağı, yükselen peri bacaları ve müthiş iç ve dış manzarısı ile şaşırtıcı bir yapıya sahiptir. Bazı şehir efsanelerince Starwars’ın birkaç bölümünün burada çekilmek istendiği zamanının Turizm Bakanlığı’nın buna izin vermediği söylenir. Selime Manastırı yapının etrafından dolanan bir tünelle ulaşılan kilisesi, ahırları ve diğer birçok ilkel yaşam buluntuları ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir nokta.Burada yine rehberimiz bilgiler veriyor. Fotoğraf molamızında ardında programımız yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından Güvercinlik Vadisi ziyareti ile devam ediyor.

Güvercinlik Vadisi: Uçhisar‘dan Göreme‘ye kadar uzanan bu vadinin Uçhisar‘da ki tepeden manzara alanına gidilir. Buradan vadinin Göreme‘ye uzanan muhteşem manzarası izlenirken vadinin içindeki yamaçlara oyulmuş yüzlerce güvercin evlerini gözlemleyebilirsiniz. Eski zamanlarda bölgede yaşamını sürdüren yerli halk vadinin içindeki tarlalarda bu güvercinlerin gübrelerinden faydalanmak amacıyla güvercin evlerini inşa etmişler. Güvercinler uzunca bir süre çok verimli bir gübre aracı olarak kullanılmış. Buradan hemen karşıdaki Onyx Değerli Taş Atölyesi‘ne gidilir ve turumuz saat 18:00 – 18:30 civarı son bulur. Turumuz sonlandıktan sonra tekrar kaldığınız otellere bırakılırsınız.

3. Gün Kültür Turu:

Kahvaltımızdan sonra saat 09:30 – 09:45 arası rehberimiz ve aracımız eşliğinde kaldığınız otelden alınırsınız. Otelden alındıktan hemen sonra ilk durağımız Uçhisar Kalesi,

Uçhisar Kalesi: İlk durak noktamız muazzam bir manzaraya sahip, koni şeklindeki kaya şekillerinin çevrelediği Uçhisar Kalesi. Kapadokya’nın muhteşem manzarası milyonlarca yıl önce faal olan volkanik dağların patlamaları sonucu ortaya çıkan ve daha sonra katılaşan lav akıntılarının, kül ve tüflerin şekil almasıyla bugün ki halini almıştır. Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesinden uzun yıllar süre gelerek Kapadokya‘ya şeklini vermiş erozyonun sonuçlarını gözlemleyebilirsiniz. Burada geçirdiğimiz yaklaşık yarım saatlik süre içerisinde önce Kapadokya ve Kapadokya’nın oluşumu hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Daha sonra verilen fotoğraf molasının ardından turumuza hız kesmeden devam ediyoruz.

Göreme Açık Hava Müzesi: Uçhisar Kalesi’nin ardından durağımız Göreme Açık Hava Müzesi. Burası Ortodoks rahipler tarafından taşların içine oyularak yapılmış antik kiliselerden oluşan bir kompleks yapı olmasıyla Kapadokya’da ki en popüler ziyaret noktalarından birisidir. Müzenin içinde çok iyi korunmuş ve çok güzel freskleri ile 9 mağara kilise vardır. Binlerce yıl önce bölgede yaşayan Hristiyanlar kayaları oyarak buraya rahip makam odaları, evleri, yemekhaneleri, dini okulları ile uzun bir manastır kompleksi inşa etmişler. Göreme Açık Hava Müzesi ziyaretimizin ardından yerel bir restoranda öğle yemeği alıyoruz.

Avanos: Öğle yemeği molamızın ardından turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sıradaki durağımız eski zamanlarda Venessa ismiyle anılan eski bir kasaba olan Avanos. Türkiye’nin en uzun akarsuyu olan Kızılırmak Nehri şehrin ortasından geçerek şehri ikiye ayırır. Avanos‘un en ünlü tarihsel özelliği hâlâ ilgi gören ve önde gelen sanatlardan birisi olan çanak-çömlek üretiminin merkezi olmasıdır. İlçedeki seramik ticareti ve sayısız çanak-çömlek atölyesinin tarihi Hititlere kadar dayanır. Çanak-çömlek yapımında kullanılan kırmızı çamur Kızılırmak Nehrinden temin edilmektedir.

Burada uzunca yıllar babadan oğula veya ustadan çırağa aktıralarak günümüze kadar ulaşmış, ilkel ayakla çevrilen çanak-çömlek mekanizmasını ve bu alette nasıl çanak-çömlek yapıldığını izliyorsunuz ve yapım hakkında bilgi alıyorsunuz. Daha sonra dileyenler ustalarında yardımı ile kendileri de bu sanatı deneyebilirler.

Paşabağları: Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşiş Vadisi). Burası üç başlı peri bacalarını görebileceğimiz en iyi yerdir. Ayrıca, burada baştan sona Kapadokya’nın oluşumunu kolayca anlayabilirsiniz.

Devrent Vadisi: Paşabağ ziyaretimizi sonlandırdıktan sonra diğer bir ismi Hayal Vadisi olan Devrent Vadisi‘ne gidiyoruz. Devrent Vadisi birbirinden farklı şekillerde birçok kaya formasyonunun bulunduğu bir vadidir. Kaya şekillerini hayal gücünüze göre istediğiniz şekilde yorumlayabilirsiniz. En çok benzetilen şekiller arasında deve, yılan, fok balığı ve yunus vardır. Burada geçirdiğimiz sürenin ardından turumuza Ürgüp ile devam edeceğiz.

Ürgüp – Üç Güzeller: Son durağımız olan Ürgüp‘de bölgede üretilen üzümlerle yapılan bölgeye özgü şarapları test etmek için bir şarap mağazasını ve Kapadokya’nın simgesi olan Ürgüp Üç Güzeller‘i ziyaret ediyoruz. Otelimize dönüş saati 16:00 - 17:00 arasıdır.

4. Gün: Kahvaltımızdan sonra otelden ayrılış saat 12:00'dir.

Gezi
At Turu
Balon
Jip Safari
Adrenalin
Atv
Utv

Ulaşım

Havalimanı servisi ya da otobüs ile gelecek misafirlerimiz için otogardan otel transferleri yapılmaktadır.

Özel araçlarıyla gelen misafirlerimizi otelimizde karşılıyoruz.

Vizyonumuz Türkiye’ye alışılagelmiş turist profiline ek olarak Kanada, Japonya ,Çin gibi ülkelerden turist akışı sağlayarak ülkemizin yurtdışında tanıtımını en başarılı şekilde yapmaktır.

Sorularınız mı var?

 • +90 545 616 79 29
 • +90 536 742 13 59
info@ekstremtatil.com
Visa Mastercard